Press/News

FU Gayrimenkul “1 milyon” İpoteğe Koşuyor

Ertuğrul Bul Türk sigorta sektörünün yakından tanıdığı bir isim. Yıllarca sigorta sektöründe üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra eşiyle birlikte Türkiye’nin ilk online sigorta brokeri olan Sigortadukkanim.com’u kurmuş ve bu siteyi de 2012 yılında satmıştı.

Bul, şimdi hem deneyimini konuşturacağı hem de yeni hedeflerle ilerlediği farklı bir işe yoğunlaşmış durumda.

Pera and Darby buy Koza Gıda

Turkey’s Pera Capital Partners and US-based Darby Private Equity have acquired Koza Gıda, a Turkish distributor of speciality foods.

​Darby is the private equity arm of Franklin Templeton Investments, and the buyout of Koza Gıda was made through the GP’s Darby Converging Europe Fund III. The €250m vehicle, announced in 2011, has so far made four CEE investments across Turkey, Hungary and Latvia.

According to the buyers, the new capital will help Koza Gıda expand into new product categories, enlarge and update its distribution network and improve employee training, with expected continued support from its new owners.

Asset Medikal Tasarım A.Ş’nin % 45’i Pera Capital‘e satıldı

Asset Medikal Tasarım A.Ş’nin % 45’i Pera Capital‘e satıldı

İğnesiz enjeksiyon valfleri (Ven Valfleri) üretimi ve pazarlamasını yapan Asset Medikal Tasarım A.Ş’nin yüzde 45 hissesi Pera Capital Partners’ın danışmanlık verdiği fonlar (“Pera Capital”) tarafından satın alındı. Türkiye’de bir ilk olan işlemin finansal danışmanlığını ÜNLÜ & Co gerçekleştirdi. İşlem, bir erken aşama girişim sermayesi fonunun (Venture Capital) bir girişim sermayesi (Private Equity) fonuna hisse satışı açısından da Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyor.

Bir kargo şirketi daha yabancılara satıldı

Son birkaç yıldır lojistik alanında Türkiye’nin önde gelen şirketleri ya el değiştiriyor ya da yeni firmalar ofisler kurarak pazara adım atıyor.

Hollanda’da kurulu Genral Consumer Goods B.V adlı şirket, Paket Taşımacılık Sistemleri’nin yüzde 45’ini firmanın kurucuları Murat Öztermiyeci ve Hamdi Türker’den satın almak için masaya oturdu.

Servis Hizmet Sektöründe Dönüşüm Atağı

Dönüşüm atağı

Geleceğin otomobilleri servis hizmet sektöründe büyük bir dönüşüme neden olacak. Geleneksel iş yapma modeliyle çalışan servisler tarih olacak, konsolidasyonlar artacak. Oto bakım ve onarımda lider markalardan Autoking, bu dönüşüme öncülük edecek.

Bimser Çözüm’e Girişim Sermayesi Yatırımı

Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Yazılım Üreticilerinden Birisi Olan Şirketimiz, Aldığı Girişim Sermayesi Yatırımıyla Gücüne Güç Kattı.

2017 yılının son günlerinde gerçekleştirdiğimiz ortaklık ile, ‘ %100 Türk menşeli yazılım ürünlerinin uluslararası pazarda söz sahibi olmasına katkıda bulunmak’ hedefimize erişme yolunda çok önemli bir adım attık.

BİMSER ÇÖZÜM hisselerinin azınlık bir kısmının PERA CAPITAL PARTNERS’ın temsil ettiği fonlara devri ile kurulan ortaklık, özellikle son beş yıldır istikrarlı bir büyüme gösteren şirketimizin yurtiçi ve yurtdışı hedeflerini daha da yukarıya taşıdı.

PTS Türk Turizmini dünyaya taşıdı…

Türkiye’yi dünyaya taşıyoruz.

Türkiye’yi dünyaya taşıyoruz; dünyayı Türkiye’yi keşfetmeye davet ediyoruz” sloganıyla gerçekleştirdiǧi projeyle, müşterileri tarafından yurtdışına gönderilen her gönderiye Türkiye’yi tanıtan CD veya DVD ekleyerek ya da paketlerin üzerine özel etiketler yapıştırarak, dünyayı Türkiye’ye davet etti.

AUTO KING’in bulut’ta iş ortağı Turkcell oldu

Auto King’in teknoloji yatırımları kapsamında Turkcell ile geliştirdiği yeni sistem ile sigorta şirketleri müşterilerine anlık bilgi akışı sağlıyor.

Otomobil bakım ve onarım markası Auto King 2018 yılı içinde servis anlayışını değiştirmek üzere yaptığı yatırımlar kapsamında sürdürdüğü teknoloji alt yapı çalışmalarını tamamladı.

Türkiye’de yetkili servis kavramına yeni bir soluk geliyor

60 bin araç mini onarım için geliyor

İlerleyen dönemde artan araç sayısı ile birlikte araç servis hizmetine olan ihtiyacın da artacağı ancak kurumsal bir marka çatısı altına girmeyen servislerin bu süreçte piyasadan yok olup gitme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı gerçeği ortaya çıktı.